Šk Slovan – Allianz SP 6:4 (2:2)

V prvom zápase dňa sa stretli mužstvá, ktoré po základnej časti už iste skončia vo vrchnej časti tabuľky. Obidvom chýbali niektorí stabilní hráči, no aj tak sme očakávali nekompromisný súboj.

Hneď od začiatku sa hral útočný futsal. Po pár minútach sa presadil Ivo Kmotrík a poslal tím Šk Slovan do vedenia. Na druhej strane prišla odpoveď od Jakuba Štefanovského. V Týchto momentoch mal jemne navrch tím Allianz SP, keď najmä Štefanovský znepríjemňoval napádaním rozohrávku svojim súperom. Po chybe v obrane sa peknou strelou pod hornú tyč prezentoval Juraj Urbanovič. Allianz SP mohli ísť do výraznejšieho vedenia, no brankár Slovana Simon Škula si svoje miesto zastal na výbornú. Tesne pred koncom udrelo na strane druhej, keď sa Samo Fuzik dokázal samostatne predrať obranou a pekne zakončil. Polčasový výsledok teda nerozhodný v pomere 2:2.

Tak ako prvé dejstvo skončilo, tak druhé začalo. Samo Fuzik po chybe v obrane nekompromisne prekonal brankára Allianz SP Tomáša Mika. Onedlho už bol rozdiel o dva góly. Roman Lengyel zužitkoval peknú nahrávku od spoluhráča. No potom zase zabrali útočníci Allianz SP a dvomi gólmi Karola Mareka sa im podarilo vyrovnať. Táto studená sprcha trošku prebrala aj chalanov z Šk Slovan a Samo Fuzik strelou do šibenice poslal svoj tím do vedenia. Allianz sa ešte snažil s výsledkom niečo urobiť, no obranu Šk Slovan už nedokázal prekonať. Udrelo na strane druhej a Ivo Kmotrík uzavrel skóre stretnutia na konečných 6:4 v prospech Šk Slovan.