ESET – Adient 2:0 (0:0)

Tím ESETu je príjemným prekvapením aktuálneho ročníka, a to nielen výsledkami, ale aj predvádzanou hrou. Proti Adientu sa zišli všetci hráči základu a po minulotýždňovej strate bodov, dnes nechceli odísť naprázdno. Adient, síce nastúpil aj na svoj druhý zápas bez hráča na striedanie, no bolo vidieť, že svoju kožu nepredá lacno.

Zo začiatku to bol vyrovnaný súboj, keď sa útoky striedali na obidvoch stranách. Za Adient sa mohol presadiť Tomáš Stejskal, či Jozef Potučok. Na strane druhej bol ako vždy veľmi aktívny Peter Kurcin, no jeho aktivita končila na koncentrovanej obrane Adientu. Ku koncu polčasu si už chalani šetrili sily a v podstate sa dohrávalo len na jednu bránu. No brankár Johan Liščinský si svoje miesto uhájil a nepustil za svoj chrbát ani jednu strelu.

Druhý polčas sa viac menej odohral len na polovici Adientu a chalani z ESETu sa snažili konečne skórovať. Nemali stopercentné šance, ale pár striel zo stredných vzdialeností skončilo na konštrukcii brány. Udrelo až 10 minút pred koncom, keď odrazenú strelu a chybu v obrane peknou strelou využil Dominik Řehorka a upokojil tak svojich spoluhráčov. Chalani z Adient sa po inkasovanom góle snažili o vyrovnanie, ale bolo vidieť, že únava im už vela nedovolí. Navyše pár minút pred koncom prišiel faul v pokutovom území, keď Johan Liščinský nechtiac poslal protihráča na zem. Z penalty sa Dominik Řehorka nemýlil a uzavrel skóre stretnutia na 2:0 v prospech tímu ESET.