Sumár 1. štvrťfinále

Prvé tri zápasy tohtoročného play off (1. zápas ŠK Slovan - Swiss Re bol pre neprítomnosť ŠK Slovan preložený na sobotu večer) boli veľmi vyrovnané a výsledky aj trochu nečakané.

ESET - B2B 4:1 (0:0)
Zápas susedov z tabuľky bol hraný opatrne z oboch strán a s výnimkou niekoľkých šancí (napríklad strelu Hečka v nájazde výborný Jurčišin vykryl a na druhej strane Dávid Novák strieľal do prázdnej brány z ktorej loptu vykopol Thron) sme v prvom polčase až tak veľa vzruchu nevideli.
V druhom polčase to ale už mužstvá rozbalili, skóre otvoril strelou do vinkla Novák. Prakticky ihneď na druhej strane prízemnou strelou vyrovnal Hečko. Tím ESET ale využil širšiu lavičku keď po odstúpení Throna mal tím B2B jedného hráča na striedanie a postupne Schubert pridal 2 góly a Kurcin 1. Tím ESET tak má výbornú pozíciu pred druhým štvrťfinále.

FPD&HDC - Adient 7:7 (3:6)
V zápase bol miernym favoritom tím FPD&HDC ale v prvom polčase sa nechal úplne zaskočiť svojim súperom. Ten využíval slabšie bránenie a postupne sa dostal až do vedenia 6:2 keď útok Župa - Fiallos sin robil čo chcel. Pred polčasom ale tím FPD&HDC znížil a preklopil momentum na svoju stranu.
V druhom polčase postupne ukrajoval z náskoku Adientu a s výnimkou 1 brejku keď Župa krásne našiel Štelbaského už skóroval len tím FPD&HDC. Po 2 góly strelili na 1 strane Chorvatovič a Kozmer a na strane druhej až traja hráči - Fiallos, Župa a Gajdoš. Pred budúcotýždňovou odvetou je tak po remízovom konci všetko otvorené.

Allianz SP - Generali 1:2 (0:2)
V klasickom derby poisťovníckeho sektora ako aj našej ligy bol favoritom tím Allianz SP. Na ihrisku ale často derby nemá favorita a tak to aj vyzeralo. Tím Generali sa skvele skoncentroval, dobre bránil a tím Allianz SP sa veľmi trápil v koncovke. Do polčasu sa šlo za stavu 0:2 keď skóroval Pogran v dorážke a Morský tečovanou strelou. A mohlo byť aj pre Allianz horšie skóre, lebo po šiestich fauloch kopal tím Generali pokutový kop, ale nepremenil.
Zdalo sa, že tím Allianzu do druhého polčasu vyletí na svojho súpera ale nebolo to celkom tak. Tím Generali sa dostával do brejkov a Allianz od väčšieho rozdielu často zachránilo šťastie, Nakoniec ale uhral prijateľný výsledok pred odvetou, keď po faule a penalte znížil Ivan Klas.