Sumár 2. štvrťfinále

Druhý štvrťfinálový deň nám priniesol úspechy favoritov. Kým sme však mohli sledovať boje o semifinále, tím Šk Slovan a Swiss Re museli odohrať v sobotu večer dohrávku.

Šk Slovan vs. Swiss Re 9:1 (3:0)

Začiatok bol z oboch strán opatrný, nikto sa veľmi do útočenia nepúšťal. Swiss Re sa pár krát po drobných chybách v rozohrávke súpera dostali k zakončeniu, no lopta vždy skončila mimo brány. Postupom času však istotu na svoje kopačky získal favorit Šk Slovan a do polčasu viedol o tri góly. Presadil sa Ivo Kmotrík, Martin Maroši a Rudolf Škrobák.
Druhé dejstvo začalo svižne a Swiss Re chcelo niečo s výsledkom urobiť. Aj sa im podarilo znížiť zásluhou Ricarda Gomesa. No tento gól im veľmi nepomohol, keďže s vidinou možného zvratu otvorili obranu a Šk Slovan chyby nekompromisne trestal. Tri góly pridal Martin Maroši, dva Timotej Vajdík a jeden Ivo Kmotrík. S konečným skóre 9:1 si tak vytvorili perfektný náskok do odvety.

B2B vs. ESET 5:0 (3:0)

Minulotýždňové prekvapenie, keď ESET dokázal vyhrať proti dobre hrajúcemu tímu B2B rozdielom triedy, už v odvete nepokračovalo. Nástup do zápasu ESET nezvládol a už po 30 sekundách využil chybu v obrane František Hečko a peknou strelou otvoril skóre. O 3 minútu už bol rozdiel dvojgólový, keď ďalšiu chybu využil Marek Lupták. ESET sa snažil aj o prechod do útoku, no hlavne chýbajúci hráči na lavičke odoberali sily na prípadné zníženie. A akonáhle tesne pred koncom polčasu Branislav Thron strelil tretí gól, v súčte oboch štvrťfinálových zápasov bolo vyrovnané a rozhodlo sa až v druhom polčase.
Druhé dejstvo sa už viac menej hralo na jednu bránu, B2B zvýšilo svoje útočné aktivity a ESETu už chýbali sily na prípadné protiútoky. Brankár Emil Milota si svoje žrde postavil dobre a odolával až do 17tej minúty. Vtedy prestrelil z priameho kopu múr Branislav Thron a upokojil svojich spoluhráčov. ESET musel ešte skórovať, ak si chcel zachovať nádej na semifinále, no minútu pred koncom zvýšil vedenie na 5:0 František Hečko a poslal tím B2B medzi štyri najlepšie tímy sezóny.

Adient vs FPD&HDC 0:5 Kontumačne

Tímu Adient sa nepodarilo zložiť tím na odvetný zápas proti FPD&HDC kvôli chorobám a zraneniam. Takto sa musel zápas kontumovať a do bojov o finále postúpilo mužstvo FPD&HDC.

Generali vs Allianz SP 1:6 (0:1)

Generali si z prvého štvrťfinále priniesli náskok jedného gólu a tomu aj podriadili taktiku. Od začiatku hrali to, čo im najviac sedelo aj počas základnej časti – hlboká defenzíva s protiútokmi. Allianz SP sa celý prvý polčas tlačil na polovicu súpera, no ani jedna zo striel z diaľky sa neujala. Hlavne Rado Klas bol veľmi aktívny. Na druhej strane sa Marián Pogran, či Peter Koštivál snažili ohroziť brankára Allianz SP, no ten si svoju svätyňu poľahky ustrážil. Jakub Štefanovský sa nakoniec presadil a pred druhým polčasom bolo všetko otvorené.

Úvodné minúty patrili hráčom Allianz SP. Najprv sa samostatne predral po ľavej strane Michal Masný a prudkou strelou nedal brankárovi šancu. O pár minút neskôr Rado Klas využil prečíslenie a umiestnenou strelou zvyšoval na rozdiel troch gólov. Generali však zapli a Tomáš Balla po sérii dorážok nakoniec znížil na 3:1. Všetko bolo otvorené a schyľovalo sa k dramatickému záveru. No keďže útočiť museli tentokrát chalani z Generali, odrývali tým svoju obranu a ASP to využívali. Rado Klas zaznamenal ešte dva góly a Jakub Štefanovský jeden. Konečný výsledok 6:1 v prospech Allianz SP pôsobí jednoznačne, no Generali bojovali do poslednej chvíle.

Swiss Re vs. Šk Slovan 2:7 (1:2)

V poslednom zápase štvrťfinále si Šk Slovan priniesol z predchádzajúceho dňa pohodlný náskok a veľmi sa do útočenia neponáhľal. Zato Swiss Re sa veľmi ľahko dostávalo do zakončenia a prišlo aj k sľubným šanciam. Dokonca Tomáš Reich otvoril skóre. Potom sa hra premiestnila do stredu poľa a Šk Slovan postupne preberal taktovku. Do polčasu otočil skóre Xavier dvomi gólmi.

Druhé dejstvo veľa vzruchu neprinieslo, hoci nejaké góly padli, o postupujúcom už bolo rozhodnuté. Za Swiss Re sa po peknej akcii presadil Tomáš Reich, na strane druhej Ivo Kmotrík dva góly, Martin Maroši, Roman Angyal a Timotej Vajdík strelili po jednom góle. Konečné skóre 7:2 v prospech Šk Slovan nám aj určilo posledného postupujúceho do semifinále.